Kontrowersyjne doradztwo

prestigeBez kategoriiLeave a Comment

Doradztwo finansowe to w Polsce nadal temat dość kontrowersyjny i budzący wiele, często sprzecznych emocji.

Jest tak z kilku powodów.

Przede wszystkim, mimo upływu kilkunastu lat, doradztwo finansowe wciąż nie jest usługą popularną.
Kiedy mamy problem ze zdrowiem- oczywiste jest, że należy poradzić się specjalisty, wizyta u lekarza nie budzi kontrowersji. Kiedy z kolei chcemy iść do sądu, bądź też grożą nam jakieś konsekwencje prawne – zwracamy się o pomoc do prawnika.
To także nikogo nie dziwi. Sprawy finansowe natomiast wolimy „załatwiać” już zgoła inaczej. Jeśli pojawia się jakaś potrzeba, nie szukamy specjalisty, a raczej „dobrze poinformowanych” znajomych, zwykle o podobnym podejściu
i poglądach, których rolą w zasadzie nie jest doradzenie właściwego rozwiązania czy pomoc w jego realizacji, a jedynie ugruntowanie i potwierdzenie opinii osoby proszącej o pomoc. W dodatku, choć to powoli się zmienia, Polacy zwykle nie lubią dzielić się stanem swoich finansów osobistych.

Oprócz przyczyn powstających po stronie potencjalnych Klientów, istnieje również szereg problemów wewnątrzśrodowiskowych.

Doradztwo finansowe bywa kojarzone tak naprawdę z mało wysublimowaną sprzedażą produktów rynku finansowego.
Osoby, które spotkały się z tego typu działalnością, są przekonane, że rzekome „doradztwo” nie ma na celu zastosowania najlepszego z możliwych rozwiązań dla Klienta, lecz podstawowym jego zadaniem jest zwiększenie zasobności portfela „doradcy”. Z drugiej strony usługi wszelkiego typu zwykle są płatne, czy to korzystając z porady adwokata, czy za wizytę
u fryzjera, wszędzie trzeba zapłacić. Doradztwo finansowe natomiast zwykle jest bezpłatne, co powoduje, że doradca dostarczający naprawdę wysoką jakość i fachową pomoc, czasem wbrew „sprzedażowemu” podejściu, musi liczyć się
z brakiem zysku ze swojej pracy.

Wymienione wyżej okoliczności sprawiają, że doradztwo finansowe jest wciąż obarczone pewnym negatywnym bagażem. Tym bardziej cieszymy się więc, że nasza działalność od zawsze związana jest z fundamentalnymi wartościami. Jesteśmy dumni z naszych dobrych relacji z Klientami, które zamiast opierać na jednorazowych sytuacjach, tworzymy na bazie długofalowego planu. Szczerość i zachowanie etosu mają tu niebagatelne znaczenie.

Tworząc Prestige Financial pragniemy realizować misję. Doradztwo finansowe dla nas, nie oznacza jedynie doboru najlepszych produktów czy optymalizowania budżetu, choć są to oczywiście podstawowe treści naszej współpracy
z Klientami. Naszą intencją jest, aby każda styczność z naszą organizacją wniosła nową wiedzę i pozytywną energię, które przełożą się na lepszą jakość życia.

Mamy nadzieję, że dzięki treściom zamieszczanym na blogu będziemy mogli podzielić się z Państwem naszą pasją, zgodnie z maksymą:
„Człowiek jest wiel­ki nie przez to, co po­siada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Dodaj komentarz